L. Simon László elmondta: A Kormány elindított egy olyan programsorozatot, amely Magyarország vidéki épített örökségének megóvását, felújítását, újra értelmezését és a jövő számára való átmentését tűzte ki célul. A Nemzeti Kastélyprogramban eredetileg két Békés megyei kastély, a geszti Tisza- és a szabadkígyósiWenckheim-kastély felújítása szerepelt, ám a térség országgyűlési képviselőinek közbenjárásnak köszönhetően a kondorosi kastély is 1 milliárd Ft-ból újulhat meg.

Átadták Kondoroson a felújított Batthyány-Geist Kastélyparkot
Dankó Béla országgyűlési képviselő elmondta, hogy a vadászkastélyt gróf Batthyány László 1844 és 1851 között építette. Itt alakult meg az ország első hivatalos vadásztársasága, sőt az építtető 1851-ben a társaság rendelkezésére is bocsátotta a kétszintes, romantikus stílusban épült kastélyt. Batthány László 1858-ban a gyulai származású Geist-családnak adta bérbe a kastélyt, már az új bérlő alatt épült meg a hozzá csatlakozó, Ybl Miklós által tervezett kápolna. A vadászkastélyban és a hozzá tartozó területen kapott gazdatiszti állást Petőfi Sándor öccse, István is, aki 1858-tól 22 esztendőn keresztül dolgozott a birtokon. A második világháború végén a Geist-család elmenekült, a kastélyt államosították, majd iskolaként, termelőszövetkezeti központként működött. Állagát sikerült megőrizni a rendszerváltásig, ám ekkor egy rosszul sikerült magánosítás miatt rendkívül nagymértékben leromlott az állapota. A kondorosi önkormányzat végül 1993-ban megvásárolta a kastélyt, majd 2003-ban a hozzá tartozó kertet is. Ez utóbbi megújítása fejeződött be az átadási ünnepségre.

L. Simon László a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára és Dankó Béla országgyűlési képviselő is jelen volt az átadáskor
Dankó Béla kiemelte azt az összefogást, kezdeményezést, amelyet kondorosi civil szervezetek tettek évekkel ezelőtt. Hiszen a hivatalos pályázati forrásból elvégzett felújítás előtt a helyi civilek az önkormányzattal összefogva igyekeztek több éven keresztül ezt a munkát elindítani. Így indulhatott el a park rendbetétele, az elhalt nem ideillő fák kivágása, eljutva odáig, hogy sikerült egy pályázatot beadva forrást találni a Kastélypark teljes felújítására.
A kastélyt övező 4,5 hektáros kastélykertet, 204 millió forintos kormányzati és uniós támogatás segítségével varázsoltak újjá. A történeti és terepkutatás alapján feltárt úthálózatot helyreállították, a terepkutatás során feltárt kerti filagóriát rekonstruálták, a díszmedencét felújított, a park tájidegen növényeit kivágták, helyreállították a korabeli állapotokat.