Hírek - Dankó Béla

Elhelyezték az M44-es út alapkövét

Elhelyezték az M44-es út alapkövét
Kondoroson helyezték el ünnepélyes keretek között az M44-es gyorsforgalmi út alapkövét. Az M44-es út Kecskemét és Békéscsaba között épül meg, bekapcsolva Békés megyét a gyorsforgalmi úthálózatba.
Az út építése három szakaszra bontható, ebből a Tiszakürt-Kondoros közötti 61,4 km-es szakasz kivitelezése kezdődik meg elsőként.
Tasó László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kifejtette az ünnepségen, hogy az M44-es út Magyarország legnagyobb gyorsforgalmi beruházása, melyet teljes egészében hazai költségvetési forrásból valósítanak meg.

M44 Alapkő
 
A Békéscsaba és Kecskemét közötti mintegy 120 kilométeres útpálya 2022-re tervezett teljes kiépítése nettó 327 milliárd forintba kerül, ebből a most induló 61 kilométeres nyomvonal beruházásának költsége 144 milliárd forint - mondta Tasó László.

Az államtitkár szerint a Békéscsaba és Kondoros közötti szakasz kivitelezése a következő esztendő végén indulhat, majd azt követően a Nagykőrös és Tiszakürt, végül pedig a Nagykőrös és Kecskemét közötti szakasz.

Ünnepélyes alapkő letétel

Tasó László emlékeztetett arra, hogy a teljes beruházást az ország saját forrásból finanszírozza, mert azt nem támogatja az unió. A fejlesztésre a magyar emberek munkájának eredményeként kerülhet sor, és teljesülhet az a kormányprogram, hogy minden megyeszékhely, így Békéscsaba is bekapcsolódhasson az ország gyorsforgalmi hálózatába - mondta.

Vantara Gyula, a térség országgyűlési képviselője, Békés megye fejlesztési biztosa azt hangsúlyozta, hogy a beruházás megkezdésével a térség lakóinak régi álma valósul meg, az út megépítésével több gazdasági szereplő jelenhet meg a térségben.

Dankó Béla országgyűlési képviselő is az esélyekről beszélt. Elmondta, az elmúlt évben Békés megyében 2500 gyermekkel kevesebb született, mint ahány ember meghalt, miközben több ezren elvándoroltak a térségből, és a bruttó átlagkereset is elmarad az országos átlagtól. A képviselő arra számít, hogy az új út megépülésével megszűnik Békés megye versenyhátránya.

M44 Alapkő elhelyezése

Boldog István, Jász-Nagykun-Szolnok megyei országgyűlési képviselő is örömét fejezte ki, hogy a tiszazugi térség is bekapcsolódhat az országos gyorsforgalmi úthálózatba.

Gajda Róbert, Békés megye kormánymegbízottja hangsúlyozta, hogy a mostani kormány nem ígérget, hanem megvalósítja a terveket.

Loppert Dániel, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs igazgatója elmondta, a teljes út elkészültével Békéscsaba és az M5-ös autópálya közötti menetidő 45 perccel csökken, míg a békéscsabaiak két óra 10 perc alatt elérhetik a fővárost.

Az építkezést három szakaszra bontották, a megvalósításban a Duna Aszfalt, a Hódút, az Euroaszfalt, a Swietelsky, a Solt út és az A-Híd cégek konzorciumai vesznek részt.